Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe to technologia, która polega na elektrostatycznym nakładaniu warstw sproszkowanej farby i późniejszym wygrzewaniu pokrytego farbą elementu w piecu lakierniczym. Technologia ta pozwala nie tylko na uzyskanie określonego koloru, ale również na uzyskanie odpowiedniej twardości i faktury powierzchni. Odpowiedni dobór stosowanych farb umożliwia należyte zabezpieczenie elementu oraz uzyskanie efektu estetycznego. Dostępna kolorystyka jest zgodna z paletą RAL. Istnieje możliwość malowania w ten sposób elementów stalowych, cynkowanych i aluminiowych.

Malowanie proszkowe – opis usługi

Malowanie proszkowe to obecnie najnowocześniejsza ze wszystkich stosowanych technologii malowania powierzchni metalowych. Idealne pokrycie i ponadprzeciętna trwałość warstwy – oto cechy charakterystyczne tej metody.

Malowanie proszkowe – jak to działa?

W procesie malowania proszkowego wykorzystywana jest farba w proszku. Pod wpływem działania siły elektrostatycznej, naelektryzowane cząsteczki farby są przyciągane do malowanej powierzchni. W dalszej kolejności element podlega polimeryzacji w temperaturze dochodzącej do 210°C. Proces ten realizowany jest w specjalnym piecu.

Lakiernia proszkowa – stal, cynk i aluminium

W ramach naszej oferty świadczymy usługi w zakresie lakierowania elementów ze stali, cynku i aluminium. Efektem jest idealnie gładka powierzchnia, bez śladów zacieków i pęcherzy, charakteryzująca się wyjątkową odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie środków chemicznych. Dzięki bogatej palecie kolorów każdy Klient może indywidualnie dobrać odcień oraz stopień połysku.

Skip to content